Від закону до благодаті

Метод “Біблійні зв’язки”

Вступ. Нагірна проповідь — це поєднання Старого і Нового завітів. Ісус неодноразово каже: “Ви чули, що було сказано... а Я кажу вам...”

• Допоміжні матеріали: Текст Євангелія, написаний на окремих невеличких картках (на одній картці може бути записане слово або словосполучення):

№ групи

Кольорові картки

Білі картки

І

Мт. 5, 21

Мт. 5, 22—24

II

Мт. 5, 27

Мт. 5, 28

III

Мт. 5, 38

Мт. 5, 39—40

IV

Мт. 5, 43

Мт. 5, 44—46

Аркуш паперу (А-2) для кожної групи, олівці, фломастери, клей.

• Організація праці. Катехит ділить учасників на 4-особові групи.

Кожна група отримує аркуш паперу (А2) і набір кольорових і білих карток, на яких записані слова чи словосполучення окремих текстів Євангелія (див. таблицю).

• Праця в групах. Учасники складають текст без допомоги Святого Письма (текст на кольорових картках — зверху, а на білих — внизу), які приклеюють до великого аркуша паперу. По закінченні праці група може звірити складений текст зі Святим Письмом.

Катехит дає наступне завдання: на великому аркуші з лівого боку записати зеленим кольором те, що є спільним чи подібним у текстах, а з правого боку червоним кольором те, що нового сказав Ісус.

Праця на загальному форумі. Представники груп прикріплюють великий аркуш паперу до стіни і зачитують складений текст і те, що є спільним у Старому і Новому Завітах, і що нового сказав Ісус.

Підсумок. Ісус не прийшов, щоб скасувати закон, а доповнити його. Він пише новий закон не на кам’яних таблицях, а в людському серці. Яким повинно бути наше серце? Відповідь знаходимо у словах і вчинках Ісуса Христа. Він вчить нас прикладом свого життя.

Назад

ОднаКнопка