Погляд на цілу Нагірну проповідь

Метод “Лакмусовий папір”

• Вступ. Ми розглядали Нагірну проповідь Ісуса Христа в різних аспектах. Тепер подивимось на цілу Нагірну проповідь з точки зору двох людей: розумного і необачного чоловіка.

• Допоміжні матеріали: аркуш паперу формату А-3, на якому є текст Нагірної проповіді (Мт. 5, 1—7, 29), жовті і коричневі фломастери.

• Організація праці. Пропонуємо учасникам поділитись за бажанням на групи по три особи. Кожна група отримує і перечитує текст цілої Нагірної проповіді; фрагменти тексту, які відповідають розумному чоловікові, необхідно зафарбувати жовтим кольором, а ті фрагменти тексту, які відповідають необачному чоловікові — коричневим.

• Праця в групах. Учасники, перечитуючи текст, замальовують його жовтим і коричневим кольорами. Жовтий колір відповідає розумному чоловікові, тобто людині, яка живе і діє згідно зі словами Ісуса Христа. Коричневий — необачному чоловікові, який не приймає слів Ісуса Христа і не живе ними (час праці 10 хв.).

По закінченні цієї праці запрошуємо до дошки одного учасника, який ділить дошку на дві частини, зверху робить надписи: “Розумний чоловік” і “Необачний чоловік”. Учасники, застановляючись над фрагментами тексту, які відповідають розумному чоловікові, називають його характерні ознаки, які записуємо на дошці. Потім дивляться на фрагменти тексту, зафарбовані коричневим кольором і називають характерні ознаки необачного чоловіка, які теж записуємо на дошці.

Підсумок. Блаженний — щасливий, необачний — нещасний. Ісус Христос не лише показує дві дороги, але й сам дає вибір і силу жити згідно з блаженствами. Він взяв на Себе наші немочі і гріхи, щоби нас оздоровити і очистити. Він хоче одного: щоб людина була щасливою, сильною, плідною.

Назад

ОднаКнопка