Не чужолож

Метод “Формуляр”

Катехиза побудована на наступних засадах: показати вартість чистоти духовної та наслідок любові справжньої і любові фальшивої.

• Вступ. Світ довкола нас є таким, якими очима ми на нього дивимося. У Євангелії від Луки читаємо: “Світло твою тіла — твоє око. Коли око твоє здорове, все твоє тіло світле; коли ж воно недуже, все тіло твоє темне” (Лк. 11, 34).

Запитаймо себе, якими очима ми дивимося на світ — можемо побачити його красу і велич, чи все довкола видається нам сірим і нецікавим; чи зауважуємо неповторність, красу і добро, які є у нашому ближньому, чи бачимо лише одні недоліки, вади і хиби. Бачити красу іншої людини може лише той, хто має чисте серце. Що означає чистота душі і серця і в чому вона полягає? Послухаймо як про це говорять Святі Отці: “Хто хоче називатися мудрим, розумним і приятелем Бога, той нехай ревно дбає, щоб принести Господеві свою душу такою, якою він її від Нього прийняв — чистою, неураженою і всю непорочною” (преподобний Йоан Карпатоський)

“Ми — храм Божий (1 Кор. 3,16). Тому оскільки Бог є чистим, очистьмо і Його храм, щоб Він забажав у ньому оселитися. І як Він є святий, освятімо і Його храм. Прикрасімо його різними добрими й чесними ділами, обкладімо його пахощами миру Божої волі, чистою і сердечною молитвою. Тоді хмара Його слави отінить душу і світло Його величі засіяє всередині серця” (преподобний Ісаак Сирійський).

Людина з чистим серцем має чисті помисли, наміри і бажання у відношенні до іншої особи. Така людина вміє любити по-справжньому. Спробуймо застановитись над тим, якою є правдива любов.

files/fotogalery/Katehytovi/dydaktychni_materialy/z radistju/ljubov.jpgОрганізація праці. Учні отримують формуляр: “Чи це є любов?”. Заповнюють його в групах.

Праця на загальному форумі. Групи зачитують свої відповіді.

Підсумок. На основі відповідей учнів катехит характеризує три види любові.

1. Любов “якщо”. Це любов з вимогою виконання різних умов. Коли одна з осіб перестає виконувати ці умови, тоді любов перемінюється,
зазвичай, у ненависть.

2. Любов “тому що”. Особа є кохана з огляду на те, ким є, що має, або що робить. Коли зустрічається людина із вищим суспільним становищем, тоді така любов стоїть під загрозою.

3. Любов “без умов”. Вона не є сліпою, а добре знає і розуміє іншу особу. Не дивлячись на вади і помилки, приймає її такою, якою вона є, без бажання змінити її на свій лад. Така любов викликає почуття вдячності і спонукає іншу людину ставати кращою. У цьому випадку чоловік прагне стати таким, яким хотіла би бачити його дружина. А дружина намагається підтримувати у цьому чоловіка. Хоча обоє не є досконалими і кожен має свої вади та немочі, але якщо вони будуть рішучими і послідовними, милосердними і терпеливими, то з часом зможуть створити добру сім’ю. Бажано провести щиру, відверту розмову з учнями щодо чистої, правдивої любові і любові неправдивої, егоїстичної.

Назад

ОднаКнопка