Біблія — лист від Господа Бога

Методи “Альтернативні заголовки”, “Сонечко”

На початку катехизи читаємо оповідання Бруно Ферреро “Любовний лист” з книжки “Сорок казок у пустелі”. Перед читанням учні отримують завдання записувати всі особи і предмети, які зустрічаються в тексті.

Зміст оповідання:

Одна княжна на свої уродини отримала від нареченого важку, круглої форми посилку. Дуже заінтригована, що там таке, вона швидко відкрила її і знайшла... гарматний снаряд.

Розчарована князівна кинула його на землю.

При падінні зовнішня оболонка снаряда розламалась, а в ній виявився менший снаряд сріблястого кольору. Князівна взяла його в руки і оглядаючи, випадково сильно натиснула пальцями. Срібна оболонка прорвалася, а всередині виявилась золота коробка.

Цю коробку князівна відкрила дуже легко. Всередині, на черво­ному оксамиті, лежала обручка, оздоблена прекрасними діаман­тами, що творили два слова: “ЛЮБЛЮ ТЕБЕ”.

Організація праці. Катехит ділить дітей на групи по 4 особи. Кожна з них отримує завдання скласти якнайбільше заголовків до оповідання.

Праця в малих групах. В деяких групах на початку праці можуть з’явитися певні труднощі. Діти складають пропозиції заголовків до оповідання кожен окремо. На наступному етапі праці групи вибирають найкращий заголовок.

Праця на загальному форумі. Представники груп зачитують той заголовок оповідання, який вибрали. Вибрані заголовки записують на дошці.

Кілька прикладів: “Таємнича коробка”, “Важкодоступне слово”, “Лист любові”, “Три в одному”, “Незвичайний подарунок”, “Утішена княжна”, “Перстень від нареченого”, “Перстень з діамантами”, “Освід­чення в коханні”.

Катехит читає ще раз написані на дошці заголовки, підкреслює важливість кожного з них. Зачитує також оригінал заголовка оповідання, якщо він ще до цього часу не був запропонований дітьми, і всі разом пробують його пояснити.

Використання методу “сонечко”. Діти відповідають на питання: “Що зробила княжна після прочитання повідомлення листа від князя?” Свої пропозиції учасники записують на малих карточках і складають їх у формі променів “сонечка”.

Коментуючи цю працю, катехит підкреслює, що вчинок княжни був відповіддю на лист князя. Катехит стверджує також, що кожен з нас отримує такий лист любові зі словами “Люблю тебе”. Це може викли­кати в учнів велике здивування. Однак, в короткому часі вони відкри­вають, що таким листом є Святе Письмо.

• Підсумок. Іноді слова, якими говорить до нас Господь, вида­ються нам незрозумілими, трудними. Щоб відчитати і зрозуміти їх суть, потрібно прикласти зусилля. Таким є наше завдання. Постараймося відкрити вісті, котрі присилає нам Бог у Святому Письмі. Це буде вимагати від нас зусиль, зосередження, терпеливості. Ця праця, однак, приносить плоди у формі нових відкриттів і таких вістей від Господа, на які зовсім не сподівалися.

Закінчуємо зустріч молитвою-проханням про витривалість у відкриванні слова Божого і відповіді на нього.

Назад

ОднаКнопка