Дім на скелі

Метод “Кольорова пантомімічна ілюстрація”

В цій різновидності пантоміми є два елементи:
1. Пантомімічні етюди, які ілюструють біблійний текст.
2. Виготовлення з кольорового паперу костюмів для учасників пантоміми.

Біблійний текст повинен бути “яскравим”, динамічним, розповідати про подію, в якій бере участь постать, котра діє у різному оточенні. Прикладом може бути текст із Святого Письма: Мт. 7, 24—27.

Вступ. Початком Нагірної проповіді є блаженства, а закінченням — притча про розумного і необачного чоловіка. У цій історії Ісус показує, яким є наслідок для тих людей, які приймають слово і живуть ним (дім на скелі) і для тих, які його не слухають і не виконують (дім на піску).

Допоміжні матеріали: тонкий різнокольоровий папір, клей, ножиці, фломастери.

Організація праці. Катехит зачитує текст Мт. 7, 24—27 і кладе посередині аудиторії аркуш паперу, на якому написані ролі:
— розумний чоловік
— дім розумного чоловіка
— необачний чоловік
— дім необачного чоловіка
— слова
— потоки, ріки
— вітри
— пісок
— скеля
— злива
— руїна

Праця в групах. Кожен учасник має вписати роль, яку вибирає та виготовити імпровізовані костюми. Усі стають в коло.

Праця на загальному форумі. Зачитується текст Мт. 7, 24—27, і кожен має застановитися на тому, як за допомогою пантоміми зіграти свою роль. Знову виразно і досить повільно зачитується текст, відбувається інсценізація.

В момент появи дощу, катехит зупиняється, даючи можливість ство­рити пантомімічний етюд на цю тему. Особи, котрі є “дощем”, входять у коло та ілюструють рухом дії, які відбуваються. Коли провідник про­довжує читати текст, особи виходять з центру кола, залишаючи його вільним для наступних персонажів. Проілюстрований текст належить обговорити у групах і застановитися над його значенням.

• Підсумок. Поученням може бути питання, спрямоване до всіх: “Який дім ви будуєте у своєму житті?”

Назад

ОднаКнопка