А коли ви молитеся...

Метод “Ключові слова”

• Вступ. Молитва є основою життя кожного християнина. Як ми маємо молитися? Якою має бути наша постава на молитві? Про це Ісус також говорить у Нагірній проповіді.

• Допоміжні матеріали: картки з текстом, по 7 кольорових карток (розміром 8x8) для кожної групи, фломастери, клей, великі аркуші паперу.

Організація праці. Катехит ділить учасників на 4-особові групи і зачитує текст (Мт. 6, 5—15; 7, 7—11). У даному тексті потрібно знайти сім ключових слів, які показують поставу християнина на молитві і записати їх на окремих картках великими літерами.

Праця в групах. Учасники перечитують текст, вибирають ключові слова і записують їх на окремих картках.

Організація праці. Друге завдання: на великому аркуші паперу слід укласти картки з написаними словами у вигляді такої фігури, яка вказує на те, чим характеризується християнська молитва. Можна необхідні елементи домалювати фломастером.

Праця в групах. Учасники приклеюють кольорові картки до великого аркуша паперу у вигляді певної форми чи фігури, яка характеризує молитву (свічка, серце, сходинки, піднесені руки, тощо)

Праця на загальному форумі. Представники груп прикріплюють великі аркуші до стіни і відповідно коментують зображення, яке в них вийшло, зачитуючи ключові слова.

Підсумок. Підводячи підсумок, катехит може використати цитату Івана Золотоустого з бесіди про молитву: “Через молитву наша душа, піднявшись на небо, обіймає Господа невисказаними обіймами, наче дитина свою матір; зі сльозами благає, просячи божественної поживи; висказує свої бажання і дістає дари, що перевищують усю видиму природу... Де б ти не був, молися! Ти храм Божий, тож не шукай місця, тільки душевного настрою... Куди б ти не пішов, як будеш Бога взивати, Він почує тебе”.

Примітка: Можна взяти текст Архиєрейської молитви Ісуса Христа (Йо. 17).

Назад

ОднаКнопка