Молитва “Отче наш”

Метод “Сіть взаємовідношень”

Організація праці. Катехит ділить учасників на 4-5-особові групи і роздає їм текст молитви “Отче наш” і шість малих карток. Зачитує молитву “Отче наш” і позначає зірочками границі між окремими проханнями.

Отче наш, що єси на небесах! Нехай святиться ім’я твоє,*

Нехай прийде царство твоє, *

Нехай буде воля твоя як на небі, так і на землі. *

Хліб наш насущний дай нам сьогодні. *

І прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим. *

І не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого. *

• Праця в групах. Учасники виписують кожне прохання на окремій картці і приклеюють їх по колу на великому аркуші паперу (А-2).

Організація праці. Катехит дає наступне завдання: визначити логічні зв’язки між проханнями і зобразити їх у вигляді лінії, яка їх з’єднує. Зверху над лінією написати слово, яке характеризує цей зв’язок.

Праця на загальному форумі. Групи на знак катехита передають одна одній по колу свої роботи.

Підсумок. Учасники відкрили дивовижний взаємозв’язок між усіма проханнями молитви “Отче наш”. Але подивимось на одне із прохань: “...нехай буде воля твоя”. Бог хоче діяти в мені. Це — Його воля. Коли виконуватиму Божу волю — буду почуватись щасливою, блаженною. Кожне з восьми блаженств Нагірної проповіді закінчується обіцянкою. Блаженства показують Божу волю щодо мене (якою я маю бути і чим Бог хоче мене обдарувати). Молитву “Отче наш” можна віднести до блаженств.

Назад

ОднаКнопка