Коли брат твій має щось проти тебе

Метод “Лист”

• Вступ. Від дитинства чуємо розповідь про Каїна і Авеля. Вона викликає зацікавленість, хоч, одночасно збуджує страх, і схиляє до роздумів.

Активізація. Продовжуємо цю розповідь. Ось під кінець свого життя Каїн застановився над його сенсом, бере папір, перо і пише листа до свого брата Авеля, щоб йому все “пояснити”. Учні працюють в групах, представники груп на загальному форумі презентують листи.

Підсумок. Прийнято трактувати, що п’ята Заповідь обороняє чуже життя. Ця Заповідь говорить: “Не вбивай”, інакше: “Не будь вбивцею”. Чому саме так? Вбивця не може бути щасливим. У Біблії йде мова про Каїна, на чолі котрого з’являлося тавро, яке не стиралося. Не піддається сумніву, що більшим злом на світі є вбивця, котрий ходить, аніж його мертва жертва. Вбивство є злом, котре в жоден спосіб не можна направити. Вбивця не може зарадити собі з тим злом, яке він вчинив. Живе нещаслива людина. Його нещастя можливо усунути тільки при цілковитому покаянні і наверненні, якщо у святому таїнстві Покаяння зможе перепросити Бога за вчинений гріх: знищив бо справу Бога — людське життя.

З практичного досвіду

Працюючи над листом Каїна до Авеля, учні найчастіше порушують тему заздрості на Божу ласку. Зустрічаються мотиви поганих відносин між братами через відношення родичів, труднощі періоду дозрівання і короткозорість.

Назад

ОднаКнопка