25. Хресна дорога

Учитель релігії приніс з собою обгортковий папір, фарби для малювання і пензлі. Він запитує дітей:

— Хто хоче мені допомогти намалювати малюнки до Хресної дороги?

Всі діти хочуть допомогти, навіть Тоні, який не вміє малювати.

Сузі малює Пилата, як він засудив Ісуса на смерть.

Руді малює на всіх картинках римських воїнів.

Макс малює Симона Киринейського, який допомагає Ісусові нести хрест. “Дай-но сюди, бідолахо”, — на­писано в кружечку біля вуст Симона.

Яків і Катерина малюють разом дві картини. На обох малюнках видно Ісуса і Його Матір Марію. На першому малюнку Ісус зустрічає свою Матір на Хресній дорозі. “До зустрічі”, — каже Ісус. Марія плаче. На другому малюнку Марія тримає на колінах свого мертвого Сина. Це найсумніша картина з усіх. Марія вже не плаче. Її лице зовсім спокійне, таке, як було в мами Якова, коли тато лежав у лікарні після автокатастрофи.

Учитель розвішує малюнки в класі.

— Це ви насправді зробили добре, — каже він.

Яків проходить вздовж стін і розглядає картини. Пе­ред одним малюнком він надовго затримується. Це була робота Тоні. Оскільки він не вміє малювати лю­дей, то він намалював тільки гріб, великий і сірий, з уламком скелі на передньому плані. Перед уламком лежить маленький різнобарвний букет квітів зі стрічкою, на якій написано: “Останнє привітання від Своїх”. Яків хитає головою.

— У нашій Хресній дорозі бракує найважливішого малюнка, — зауважує він, звертаючись до вчителя. — Чи маєте Ви ще один аркуш паперу?

Учитель дає Якову останній аркуш. Яків малює Матір Божу, яка сидить у своїй кімнаті і дивиться на двері. Двері відкриті, на порозі стоіть Ісус. Навколо Нього багато світла, яке освітлює кімнату. Ісус розводить руки і сміється. Яків малює кружечок коло вуст Ма­рії. В кружечку він пише: “Слава Богу, Ти є!”

— Гарно! — вигукує Каті. — Цього справді бракувало. Інакше ми назавжди мали б залишатися сумними.

Учитель бере малюнок Якова. Розглядає його і киває згідливо. Потім вішає на стіну біля інших малюнків.

Назад

ОднаКнопка