В м. Долина відбувся VII фестиваль української духовної сучасної пісні «З піснею до Бога»

Нещодавно, в останні дні вересня 2018 року Божого, в м. Долина відбувся VII фестиваль української духовної сучасної пісні «З піснею до Бога» ім. кардинала Мирослава Івана Любачівського, який проводить парафія «Серця Ісуса і Серця Марії»  УГКЦ під керівництвом засновника фестивалю  о. Вітольда Левицького.

Фестиваль проходив за сприяння Долинської районної державної адміністрації, Долинської районної та міської ради, відділу культури долинської РДА та центру культури, спорту і туризму долинської міської ради.

Розпочався  VII фестиваль української духовної сучасної пісні «З піснею до Бога» ім. кардинала Мирослава Івана Любачівського з пісні-гімну «Бойківський край», який разом з о. Вітольдом Левицьким виконували всі учасники та слів-благословення для учасників. До всіх присутніх словами-вітаннями звернулися заступник голови Долинської РДА – п. Михайло Дидяк та начальник відділу культури Долинської РДА – п. Володимир Гібчинський, які наголосили на важливості такого заходу для духовного і культурного розвитку нашого народу.

Особливість VII фестивалю «З піснею до Бога» полягала в тому, що цьогоріч не відбувався конкурс між учасниками, як попередніх шість років. Ідея організаторів фестивалю полягала в тому, щоб  зібрати переможців попередніх конкурсів, які зайняли І місця та стали володарями Гран-прі. Згідно умов фестивалю-конкурсу, той, хто зайняв І місце чи отримав титул гран-прі вже не може брати участь у конкурсі. За шість років чимало переможців вже самі стали викладачами музики, керівниками, які готують  своїх вихованців до різних вокальних змагань, і самі є чудовими вокалістами. Є також багато талановитих дітей, які вигравши І місце, вже не можуть змагатися на фестивалі, допоки не перейдуть в іншу вікові категорію. За 6 попередніх фестивалів-конкурсів географія учасників фестивалю охоплювала терени  не тільки Західної України, але  торкалася і  Східної. Ми хотіли дати учасникам можливість виступити, почути діток, які кілька років тому були ще маленькими, побачити їхній  вокальний ріст. І це нам вдалося! На фестиваль приїхали кращі конкурсанти з Долинщини, Калуша, Івано-Франківська, Рогатина, Бурштина, Тернопільщини (с. Таурів, Козівський р-н) та з Дніпропетровщини (м. Кривий Ріг). Звичайно, що не всі учасники, які займали першість на минулорічних конкурсах, змогли приїхати. Чимало вокалістів, незважаючи на велике бажання, не змогли брати участі у VII фестивалі через різні житейські турботи, адже хтось уже став мамою, хтось гастролює теренами України, дехто навчається.  

Всі, хто виступав на сцені зуміли донести до глядача і слухача - щиро, з відкритою душею, переконливо,  ті духовні думки, які пропонували у пісні чи поезії. Варто зазначити, що учасники, які виступали на сцені цього року, перемагали також на інших різних Всеукраїнський вокальних конкурсах, таких як «Червона рута», «Чорноморські ігри», «Соловейко України» та ін. Для прикладу, серед учасників – Ярина Тарас, дівчинка з Івано-Франківська вже двічі була фіналісткою дитячого Євробачення; Галина  Курус та Оксана Яворська – є талановитими співачками Прикарпаття. Потішили своїми голосами також студенти Івано-Франківського музичного училища ім. Д. Січинського та Криворізького музичного коледжу. До глибини душі  вразила всіх глядачів сценка «Катруся» у виконанні театрально гуртка «Опільська Мельпомена» м. Рогатин.

Ведучими заходу були Лілія Левицька та Наталія Левицька-Феденчук, які також працювали над сценарієм. Координатором фестивалю була – Тетяна Яблінська.

Тішить те, що у Будинку техніки, де проводився фестиваль «З піснею до Бога» 600-місний зал був майже заповнений. Відчувалася тепла духовна атмосфера в залі. На сцені виступали кращі з кращих, які доносили високодуховні слова через пісню та поезію про Ісуса, Марію, святих, ангелів, про молитву, а також про сьогодення на Сході України. Після завершення тригодинного духовного заходу, глядачі неохоче розходились, а це означає, що ми зуміли досягти мети – подарувати людям відпочинок та духовне піднесення, яке принесло людям радість на душі.

Дякуємо Богові та  всім, хто долучився до проведення даного духовного свята.

Більше фото та відео можна переглянути тут: https://www.facebook.com/olevytskiy

 

Координатор фестивалю

Тетяна Яблінська


Назад

ОднаКнопка