Святкування Дня катехита та вручення канонічних місій у Київській архиєпархії

«Сам просвіти нині серця тих,

які навчають Слово Твоєї істини.

Обдаруй їх духом мудрості і розуміння,

щоб сповняли волю Твою святу.

Вчини їх дітьми світла,

щоб приносили щедрі плоди добрих діл»

(Чин благословення на катехитичне служіння)

22 вересня в Патріаршому соборі Воскресіння Христового з благословення владики Йосифа (Міляна) відбулося святкування дня катехита. Перед спільною Божественною Літургією, з якої розпочалися урочистості, голова Катехитичної комісії Київської Архиєпархії прот. Петро Жук промовив привітальне слово до катехитів, та ознайомив їх з програмою святкування, яка включала: Святу Літургію, зустріч катехитів з головою Катехитичної комісії Київської Архиєпархії прот. Петром Жуком, на якій відбулося представлення та обговорення річного плану комісії та презентація нових видань; спільну трапезу та зустріч на тему «Активні методи катехизації школи святого Андрія». Відтак розпочалися Свята Літургія, яку очолив прот. Петро Жук у співслужінні з головою комісії Євангелізації о. д-р. Романом Островським.

Після Служби Божої науку до катехитів промовив о. Роман Островський. Він поділився декількома думками з доповіді, яку представляв на Синоді Єпископів УГКЦ. У своєму слові отець наголосив на важливості і першості Слова Божого у процесі катехизації, стверджуючи, що катехизація є неможливою без Слова Божого.

Опісля відбувся чин благословення на катехитичне служіння, по завершенню якого катехити, богопосвячені особи, які залучені до катехитичного служіння в Київській Архиєпархії УГКЦ, а також семінаристи VI-го курсу КТДС отримали канонічні місії на 2018-2019 навчальний рік. Цього року в Київській Архиєпархії 82 особи отримали право на проведення катехитичного навчання.

Опісля  учасники святкування мали нагоду підкріпитись смачним обідом.

Наступним пунктом програми була зустріч із головою Катехитичної комісії Київської Архиєпархії прот. Петром Жуком, на якій було представлено і обговорено річний план діяльності комісії. Після цього прот. Петро Жук презентував катехитам три важливі книги, і розгорнуто оповів про зміст та важливість цих видань. Перша книга – це молитовник шрифтом Брайля для осіб з вадами зору. Кожен катехит отримав такий молитовник, щоб згодом поділитись ним із тими, кому він послужить, як один з інструментів для спілкування із своїм Творцем та осягнення спасіння. Друга презентована книга – це молитовник для осіб з вадами зору. І нарешті остання книга, котра була представлена – методичний посібник, який має назву «Що повинні знати батьки, діти яких готуються до першої Сповіді», який стане в пригоді не лише катехитам, що готують дітей до Таїнства Покаяння, але й для батьків, які будуть краще розуміти контекст і важливість підготовки їхній дітей до святого таїнства Сповіді.

На завершення заходу катехити мали нагоду більше дізнатися про Школу Євангелізації святого Апостола Андрія та про її новітні активні методи катехизації, беручи участь у зустрічі на тему «Активні методи катехизації школи святого Андрія», що була проведена представниками Школи Євангелізації св. апостола Андрія.

З Божим натхненням катехити Київської Архиєпархії, яких прибуло 82, відправилися до своїх парохій, щоб навчати віри і виконувати місію Христову. Крім цього, у Київській Архиєпархії діють катехитичні курси, на яких навчаються понад 30 студентів, а також готується новий набір, що свідчить про розвиток Катехитичної комісії Київської Архиєпархії. 

бр. Андрій Поливка, VI курс

За матеріалами сайту Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ


Назад

ОднаКнопка