Марія Магдалина: перший свідок Воскресіння Христа

Історія часто згадує Марію як грішницю, таку, що була під владою демонів. «Духовність» запрошує вас у світ жінки, яка була першим свідком воскресіння Христа, несла надію у морок, у якому вже протягом трьох днів перебували учні. Любов штовхнула Магдалину під сам хрест, а потім і до гробу. Оплакавши гріхи, Марія покинула порожність світу і полюбила найвище добро, свого Бога. У стіп Христа віднайшла істинну втіху і проповідувала Добру Новину, підбадьорюючи і сповняючи надією все людство до сьогодні.

Багато письменників і навіть представників Церкви вважали її жінкою легкої поведінки, перелюбницею. Але в Біблії немає жодних таких згадок. Там лише сказано, що вона була під владою семи демонів, але не знаходимо нічого про на її розпусту.

Звільнена і чиста

Марія жила в Магдалі, заможному портовому місті в Галилеї. З Євангелія від Луки дізнаємося, що коли Ісус проходив містами та селами, проповідуючи і звіщаючи Добру Новину про Боже Царство, з ним було дванадцять апостолів та дехто з жінок, що були оздоровлені від злих духів і хвороб. Серед них – Марія Магдалина, що з неї сім демонів вийшло (Лк. 8, 1–2). Розуміємо так, що Марія приєдналася до групи жінок, які допомагали Вчителеві: готували, прали, організовували нічліг та займалися іншими земними справами, щоб Ісус та учні могли спокійно навчати. Це все, що знаємо про її життя.

 Любов привела під хрест і до гробу

У той страсний для людства день Марія разом з іншими жінками пішла за Ісусом на гору, де Його мали стратити. «Було там багато й жінок, що дивилися здалека, і що за Ісусом прийшли з Галілеї, і Йому прислуговували. Між ними була Марія Магдалина, і Марія, мати Якова й Йосипа, і мати синів Зеведеєвих» (Мт. 27, 55–56). Коли Ісус помер, Марія Магдалина підійшла до хреста і востаннє клякнула перед Ним. Її серце розривалося від болю. Вона дивилася, як Йосиф і Никодим забирають Господнє тіло, і пішла за ними, беручи участь у покладенні тіла до гробу.

Коли Йосиф із Ариматеї обгорнув тіло Ісуса чистою плащаницею і поклав до гробу, Марія Магдалина та інша Марія дивилися, де ховали Господа, і сиділи навпроти гробу.

Коли минула субота, Марія Магдалина, Марія Яковова і Саломія накупили пахощів і пішли до гробу, щоб намастити Господнє тіло. Це мав бути їхній останній прояв служіння людині, в яку вони вірили і за якою прямували. На світанку, як сходило сонце, вони прибули до гробу і говорили одна одній: «Хто відвалить нам каменя від могильних дверей?». Тоді стався великий землетрус, бо зійшов із неба Ангел Господній і, приступивши, відвалив від гробу каменя та й сів на ньому. Від страху перед ним навіть затряслася сторожа. А Ангел озвався й промовив жінкам: «Не лякайтеся, бо я знаю, що Ісуса розп’ятого це ви шукаєте.Нема Його тут, бо воскрес, як сказав. Підійдіть, подивіться на місце, де знаходився Він. Ідіть же хутко, і скажіть Його учням, що воскрес Він із мертвих, і ото випереджує вас в Галілеї, там Його ви побачите. Ось, вам я звістив!». Жінки побігли від гробу, бо їх, як звичайно, обгорнув трепет і страх. І не сказали нікому нічого, бо боялись...

«Як воскрес Він уранці дня першого в тижні, то з’явився найперше Марії Магдалині, із якої був вигнав сім демонів. Пішовши, вона повідомила тих, що були з Ним, які сумували та плакали. А вони, як почули, що живий Він і вона Його бачила, не йняли тому віри» (Мк. 16, 9–11).

Далі буде...

Марта Більська

Фото:www.stargalaxie.net 

За матеріалами сайту Духовність

Назад

ОднаКнопка