Що таке горе?

Одного разу бабуся допомогла нам зрозуміти що таке горе. Одній старій жінці помер єдиний син. У своєму горі вона звернулася за порадою до чоловіка у тому селі: “Прошу вас, навчіть мене таких магічних молитов, щоб повернути моєму синові життя”.

Мудрець поглянув на жінку, яка від горя вже не тямила, що говорила, і змилосердився над нею.

Зрозумівши, що переконувати її даремна справа, сказав їй таке: “Принеси мені зерно гірчиці з дому, який не зазнав горя. Ми скористаємося ним, щоб вигнати горе з твого життя”. Жінка пішла шукати оте магічне зерно гірчиці.

Спочатку прийшла вона до прекрасного палацу, постукала в двері, і сказала: “Шукаю за домом, який ніколи не зазнав горя. Чи це тут?” Люди розповіли їй про трагедію, яку вони недавно пережили.

Жінка подумала собі: “Хто краще зуміє допомогти цим бідним, нещасним людям, ніж я, яка сама зазнала важкого горя”. Вона там і залишилась, щоб їм допомогти, а тоді далі вирушила шукати дому, який ніколи не знав горя.

Дім за домом обходила, палати і халупи не минала і відкривала собі, що всюди є якесь горе і нещастя. Вона так глибоко посвятилася цим страждаючим, що забула, що шукає за магічним зерном гірчиці.

І справді, шукання за гірчичним зерном з дому, що не зазнав горя, витиснуло її власне горе.

Назад

ОднаКнопка